2007 yılından beri internete adım atmış ve 2006 yılında başladığım offline site tasarlama işini, online devam ettirmiş bulunmaktayım.

DogununGunesi.com, TechnoDestek.net, TechnoDestek.com, Teknolojinator.org, ZenFoneAsus.com, GalaxyDestek.com, SiberKalem.com adlı web sitelerim oldu ve hepsini en az 1 yıl işlettim. En uzun süre işlettiğim site ZenFoneAsus.com oldu. En çok gelir elde ettiğim sitem ise SiberKalem.com oldu (İbrahim adlı üniversite arkadaşımın sayesinde).

Artık kişisel web sitem ile hayatıma devam etme kararı aldım. Tüm bilgi, birikim, tecrübe ve ilgi alanlarıma giren konuları web sitemden paylaşıyorum.

Kişisel çabalarımla, Adobe Dreamveawer, Adobe Photoshop, Adobe Premier Pro, Paint.Net, Audacity, AAA Logo gibi tasarım programları hakkında bilgi sahibi oldum.

Bilgisayar yazılım ve donanım sorunları üzerinde çok fazla uğraştığım için epey bilgi sahibiyim. Ayrıca teknolojiye ve bilime son derece meraklıyımdır.

İslâm üzerine doğup büyüdüğüm için kendimi şanslı addedenlerden biriyim. Dinimi öğrenmek, eksiklerimi tamamlamak ve dosdoğru yaşamaya çalışmak hayat felsefemdir. Tebliğ konusunda çok zayıf kalmaktayım. Bu da benim kişisel davranışlarımdan ötürü kaynaklanmaktadır.

Zamanında pek istemeyerek, sırf üniversitelere giriş sınavında aldığım puan tutuyor diye tercihlerimin arasına yerleştirdiğim Hemşirelik bölümünü kazanmış ve bu bölümü ortalama üstü bir puanla bitirmiş olduğum için hayatıma bir Sağlıkçı olarak devam etmekteyim. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Hemşirelik bölümünü okuduktan sonra Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2015 yıl Ekim ayından beri memur olarak çalışmaktayım.

Bunca yıl web sitelerinde çalışırken sürekli tek bir şeyi amaçladım: Elimden geleni esirgememek! Bu benim için hem hobi hem de ihtiyaç gibi bir şey. Evde boş kaldığımda kitap okumak, müzik dinlemek, yemek yapmak gibi klasik aktivitelerden ziyade, öğrendiklerimi kendime ait bir web sitesinde, en küçük ayrıntısına kadar detay vererek paylaşmak beni çok daha fazla mutlu ediyor. Bugüne kadar çalıştığım sitelerde ve kendi sitelerimde Nokia, Samsung ve ASUS akıllı telefon sahiplerine birçok faydam dokunmuştur.

HTML, PHP gibi web tasarım dillerinin temellerini biliyorum. Ancak sıfırdan bir tasarım oluşturacak düzeyde değilim.

Wordpress, SMF ve Joomla içerik yönetim sistemlerini ise iyi biliyorum.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) konusunda yıllara dayanan tecrübem var. Neyi yapmam gerektiğini ve yapmamam gerektiğini gayet iyi biliyorum. Ancak hiç, başkasına ücretli veya ücretsiz SEO çalışması yapmadım. Bu yüzden bu konudaki bilgimin etkinliği sadece kendi web sitelerimle sınırlıdır.